Poslední období

 

Po předání štafety náčelnictví po Kobrovi bylo naší první snahou nábor nových členů, který byl v poslední době mnohem a mnohem komplikovanější a neúspěšnější, zejména pro velkou konkurenci Junáka.

 

Přestože se podařilo některé tváře do oddílu dovést, nebylo jich tolik, kolik bychom si představovali. V průběhu roku se podařilo uspořádat několik hezkých akcí.

 

Nejúžasnější byla Jarní robinsonáda v Krušných horách v Abertamech, kterou jsme si užili i přes nedostatek sněhu.

 

Rok vyvrcholil tradičním táborem na Kosím potoce, který byl bez výraznějších odlišností od minulých let; jen s málo lidmi byla zátěž jednotlivců k udržení chodu tábora náročnější. Kluci si pochvalovali táborovou hru, kterou stvořil Buratino, a tradičně kritizovali pomazánku budapešť.

 

Po létě nás opustili dva členové, což nás velmi mrzelo a přidělalo mnoho problémů. Navíc nám nedostatek bojovníků způsobil problémy s udržením klubovny, kterou jsme z pohledu vedení Vodárenské věže nedokázali využít.

 

Nový pokus o nábor byl neúspěšný. Členská základna byla velmi chudá a podniky pořádané oddílem pro některé již dospívající kluky málo atraktivní.

 

Postupně nás dohnaly především problémy s neúspěšnými nábory nových kvalitních členů posledních let a nedobré vztahy s ODDM. Psal se rok 1998…

 

Štěpán Havránek - Brit
 

Srpen 2009

  Tábor 1997   (6.–28. srpna, Třebel, Kosí potok)

Účast – 8 bodovaných, 2 rádcové, 3 členové náčelnictva

 

Vítězové tradičních podniků

Celotáborová hra

Bobři

Dřevorubecká stezka

Argon

Mistr uzlování

Argon

Táborové zkoušky

Krtek

Rolf zálesák

Argon

Semafor

Alan

Morseovka

Argon

Quanab

Laky & Lukáš

Pocta čistoty

Bobři

Barriball

Alan

Tenata

Mezi bojovníky přijat úspěšným projitím Krtek