ČESKÝ LAKROS

 

 

    Štěpán Hasal – Ježek

Dlouholetý obránce BO, občas chybějící pro bolavá záda či kolena. Vyznačuje se tvrdou střelou z dálky. Vyjednal naše domácí útočiště na Lokomotivě v Holešovicích.

Jak dlouho už hraješ lakros?
Asi čtvrtstoletí. Na hře to bohužel vidět není; zkušenost se nedostavila, zato sil ubylo...

Co pro tebe lakros znamená?
Dřív jsem si myslel, že pohyb a sportovní vyblbnutí, teď vím, že důležitější je setkávání se.

Hrál jsi někdy za jiný tým a hrál bys lakros dále za někoho jiného, kdyby BO ukončil účinkování?
Nehrál a nehrál...

Jaký máš nejlepší lakrosový zážitek?
Pamatuji si svůj první gól v lize. Prudce jsem zasmečoval z brankoviště. Měl jsem tehdy totiž vypletenou lakrosku jakousi strunou, takže se s ní hrálo skoro jako s badmintonovou raketou. Nevím proč jsem to tak měl, asi mi někdo poradil, že to je dobré. Nebylo.

Máš nějaký lakrosový vzor, případně čí hra se ti nejvíce líbí?
Od každého pobírám trochu - líbí se mi Svišťovy "záklopky", ty se asi už nikdy nenaučím; Burákovo koučování; Kozlíkův styl lehkého běhu; Jírovo nadšení do bránění; Alvovu a Kobrovu rozvahu při hře; Mudrcovu schopnost dát gól zpoza branky a tak.

Jak dlouho bys chtěl ještě lakros hrát?
Když jsem začínal hrát, trénoval nás Timm. Tehdy mi připadal na lakros už docela starej a ejhle... Timm to válí pořád dál. Takže skončím, až skončí Timm; počítám tak za patnáct, dvacet let...

Jaký je tvůj oblíbený lakrosový post a číslo dresu?
S přibývajícím věkem jsem čím dál radši na střídačce, je to tam klidné, člověk má přehled o hře, je tam dobrá společnost a tak. Jinak jsem hrál na každém postu, dokonce jsem jeden čas i chytal. Posledních pár let hraji v obraně, je to tam klidné, člověk má přehled o hře, je tam dobrá společnost a tak... A hrál jsem výhradně s číslem 12. Je to moje oblíbené číslo a snadno se pamatuje.

Zde napiš cokoliv, co bys chtěl na stránkách o sobě sdělit.
Snad jen, že jsem neustále překvapený naší schopností se i po těch letech lakrosem bavit a dokrve se hádat, jak zlepšit naši hru. To je velmi pozitivní.

Chtěl bys něco v lakrosu změnit?
Snad že by se nemusel hrát tak rychle. Možná, že by vedení lakrosu mohlo uvažovat o zavedení nějakých handicapů. V golfu a při dostizích to funguje myslím dobře.