ČESKÝ LAKROS

 

 

    Vladimír Jareš – Mudrc

Dlouholetý útočník BO, schopný projít celou obranou a pak z nulového úhlu zavěsit.

Jak dlouho už hraješ lakros?
V podstatě by se dalo říct, kam moje paměť sahá, tam je lakros.  Fakticky, lakros přišel se vstupem do oddílu, tudíž nějakých 25 let plus mínus.

Co pro tebe lakros znamená?
Sport, pohyb, kamarádi. Podle mne má laktos tři poločasy, ty dva sportovně pohybové a pak třetí, dalo by se říct, společensky kulturní.

Hrál jsi někdy za jiný tým a hrál bys lakros dále za někoho jiného, kdyby BO ukončil účinkování?
Trvale jsem hrál pouze za BO, mám několik startů i za jiné týmy, např. Šedý vlk, Flames apod., vesměs všechno turnajové záležitosti. Myslím, že bych hrál dál i za jiné týmy.

Jaký máš nejlepší lakrosový zážitek?
Tady jsem trošku v rozpacích. Z lakrosu mám spoustu báječných momentů uchovaných v paměti, ale že bych mohl označit jednu jedinou konkrétní věc jako nejlepší zážitek? Možná nás to nejlepší teprve čeká!

Máš nějaký lakrosový vzor, případně čí hra se ti nejvíce líbí?
Za vzor je mi každý, kdo zpracuje víc jak jednu přihrávku, aniž by mu míč upadl na zem. Pokud to vezmu z pohledu malého špunta, který přišel na první zápas, mám v hlavě dva vzory, jeden útočný a to byl určitě Utan a jeho střela zpoza brány a druhý obraný, tím byl určitě Timm a jeho „kdo leží, neběží“.

Jak dlouho bys chtěl ještě lakros hrát?
Jak dlouho ? No dokud budu fyzicky schopný alespoň chodit a udržím lakrosku v ruce!

Jaký je tvůj oblíbený lakrosový post a číslo dresu?
Nevím jestli je to můj oblíbený post, ale nejčastěji hraji středového útočníka. Už ani nevím proč, ale kdysi dávno jsem si vybral jako číslo dresu šestku a po těch létech bych jí už určitě za nic neměnil…

Chtěl bys něco v lakrosu změnit?
Jsem v podstatě dost konzervativní, a tudíž všechny změny přijímám spíš s nedůvěrou, než abych je vítal.