ČESKÝ LAKROS

 

 

    Svatopluk Hašek - Kozlík

Jak dlouho už hraješ lakros?
Lakrosku jsem držel v ruce poprvé při příchodu do oddílu v roce 81. Ligu jsem krátce hrál někdy v letech 85–86, ale v týmu plném starších a zkušenějších hráčů nebylo snadné se prosadit. Takže pravidelně hraju někdy od roku 91.

Co pro tebe lakros znamená?
Radost ze hry a dobrá možnost udělat si žízeň.

Hrál jsi někdy za jiný tým a hrál bys lakros dále za někoho jiného, kdyby BO ukončil účinkování?
Hostuji už několikátým rokem v Minnesotě a tam by směřovaly mé kroky v případě který naznačuješ. Ale proč by BO končil??

Jaký máš nejlepší lakrosový zážitek?
Asi předloňské Heřmaničky kde jsme utrhli bramborovou medaili, což samozřejmě nikdo soudný nečekal. A pak taky Memoriál báby Jeremiášky – turnaj v roce 2003 v Libějovicích, na kterém se mi až neuvěřitelně dařilo.

Máš nějaký lakrosový vzor, případně čí hra se ti nejvíce líbí?
Kdybych jmenoval někoho konkrétního, asi bych urazil mnoho dalších, takže bych to řekl obecněji: jak známo, útočník má být rychlý a tvrdý a obránce má být tvrdý a rychlý. Každý kdo se vejde do této definice si zaslouží můj obdiv.

Jak dlouho bys chtěl ještě lakros hrát?
Dokud to má tělesná schránka snese.

Jaký je tvůj oblíbený lakrosový post a číslo dresu?
Nosím dres s osmičkou. Za dobu co lakros hraju, jsem vystřídal všechny posty, ale nejvíc mi to sedí v útoku, konkrétně na křídle. Ale není mi zatěžko se postavit kamkoli snad s výjimkou brány. Tam by počítám na mě nebylo pěkné pokoukání.

Zde napiš cokoliv, co bys chtěl na stránkách o sobě sdělit.
Nic moc mě nenapadá. Já se nerad chlubím.

Chtěl bys něco v lakrosu změnit?
Mně se lakros v současné podobě celkem líbí. Problémem je ale kvalita rozhodčích. Špatný rozhodčí dokáže ovlivnit, byť neúmyslně, průběh i výsledek zápasu. A z hřiště poté odchází dvanáct otrávených lidí kteří si původně přišli zahrát pro radost. Ale pokud se nemýlím tak to je dlouhodobý problém.