VANDROVNÍ KNÍŽKA stručné tipy na výpravy a zápisy z akcí, výprav a podniků

 

Svatojánské proudy báje ztracené…

Tip na (rodinou) výpravu – tentokrát vám neukážu místa z historie Bílého Orla, ale zavedu vás do času námi už nepoznané krásy divoké přírody a kraje vorařství, výletníků, trampingu a vodáctví. Do začátku minulého století. Do míst kde napuštěním přehrady v roce 1943 byl slavný kolorit tohoto kraje navždy utopen na dně štěchovického kaňonu.

Zobrazit článek »

 

 

V Zemi královny Maud

Jarní robinzonáda 1974 na Zadově se vyznačovala zimním prostředím, což na našich robinzonádách nebylo pravidlem. Churáňovský kopec je naštěstí dostatečně vysoko, aby měl dost sněhu v termínu 9.– 6. března, kdy se robinzonáda konala. Vzpomínání patří tentokrát do rubriky Vandrbuch, protože jsem se na Zadov podíval letos a nafotografoval jsem pokud možno podobné záběry jako Pepa ve filmu a fotkách před 35 lety.

Zobrazit článek »

 

 

Zadní země – království divočiny

Zadní země – České Švýcarsko je úžasně syrový, dramatický i malebný a romantický kraj. Bílý Orel měl to štěstí, že v jeho nepřístupné náruči vystavěl a prožil v roce 1975 jeden ze svých nezapomenutelných táborů. Letos na podzim se mi podařilo krátce se vrátit, postát a zavzpomínat na místech která nás v dávnověku více než třiceti let krátce hostily. Zvu slovem a obrazem vás kdo jste zde dobrodružství svého klukovství prožili, i vás které může inspirovat na cíl své soukromé výpravy.

Zobrazit článek »

 

 

Orlí hnízdo

V sobotu 3. října 2009 odvážní muži po čtyřiceti letech uskutečnily výpravu ve stopě první cesty na oddílové Orlí hnízdo. Jaký byl návrat do času krátkých kalhot vám popsal Roy a fotografiemi zmapoval Natanis, Smích a Brko.

Zobrazit článek »

 

 

Neobjevená kultovní místa

Pozvánky od Roy na zajímavá místa, která již svými názvy jsou předurčena aby - aspoň dodatečně - byla objevena orlíky, tedy přesněji old-orlíky

Zobrazit článek »