ZPRÁVY, VZKAZY, INFORMACE, NOVINKY

 

Padesátiletí Bílého Orla (info 26. října 2019)
 

    V sekci Z historie je umístěný nový článek „Padesátiletí Bílého Orla“ – jen pár slov o setkání členů jednoho společenství, aneb jak jsem to viděl a vnímal já (když se k psaní nikdo s iniciativou Hujera „Tady jsem si dovolil pár švestiček ze své zahrádky…“ nepřihlásil). Zobrazit ve formátu PDF »

 

 

Fotogalerie – 50. výročí založení oddílu (info 15. října 2019)
 

    V sekci Fotogalerie je umístěné nové fotoalbum – 41 fotografií (fotografoval mobilem Zvonek) ze společného setkání členů TTO Bílý Orel při příležitosti 50. výročí založení oddílu v areálu bývalé loděnice ODPM P7

 

    V sekci Fotogalerie je umístěné nové fotoalbum – 39 fotografií (fotografoval mobilem Sibi) ze společného setkání členů TTO Bílý Orel při příležitosti 50. výročí založení oddílu v areálu bývalé loděnice ODPM P7

 

    V sekci Fotogalerie jsou přepracovaná fotoalba Výprava Křinicí 1978 a Zimní lakrosový turnaj 2010 - původně ve Flash Playeru což u někoho dělalo problémy a bylo blokováno

 

    V sekci Fotogalerie je umístěné také nové fotoalbum s 35 fotografiemi od Timma ze společného setkání členů TTO Bílý Orel v září 1989 při příležitosti 20. výročí založení oddílu – fotografie nejsou součástí archivního DVD

 

 

50. výročí založení TTO Bílý Orel (info 15. března 2019)

    Je tomu již půl století, kdy jak bájný Fénix se zrodil Bílý Orel a vyzval kluky toužící po dobrodružství a kamarádech k vytvoření turisticko-tábornického oddílu. Vzpomínkové setkání bývalých členů a přátel se uskuteční 5. října 2019 od 18 h na softballovém a baseballovém sportovním areálu SaBaT Praha v Troji (Praha 7 – U Vltavy 1/816, www.sabat.cz). Zastávka tramvaje č. 17 „Trojská“. Areál je na dohled od zastávky směrem k řece.
Více: http://www.sabat.cz/index.php/cs/kde-nas-najdete

POZOR ZMĚNA!!

Z provozních důvodů a také vzhledem k předpovědi počasí jsme se rozhodli udělat malou změnu místa konání večerní zábavy. Lokalita zůstává stejná, ale celá akce se přesouvá do bývalé loděnice ODPM P7 dnes loděnice HG Sport centrum (cca 800 m od původního místa). Věříme, že oceníš tento nový prostor, dokonce historicky propojený s činností Bílého Orla.

Předpokládaný program:
()   9:00 – 17:00 lakrosový turnaj. Areál SaBaT Troja
() 17:30 – přesun do bývalé loděnice ODPM P7, dnes loděnice HG Sport centrum
() 18:00 – registrace, večeře, pivo, poznávání se
() 18:50 – slavnostní zapálení ohně, hymna, proslovy, Píseň o Bílém orlu v podání Jitky a další hudební produkce
() 19:30 – krájení dortu, křest nových lakrosových dresů
() 20:00 – (po setmění) promítání oddílových filmů, dále volná zábava u ohně apod.

Zobrazit pozvánku ve formátu PDF

 

 

Fotogalerie – 20. výročí založení oddílu (1989) (info 15. září 2019)
 

    V sekci Fotogalerie je umístěné nové fotoalbum s 35 fotografiemi ze společného setkání členů TTO Bílý Orel v září 1989 při příležitosti 20. výročí založení oddílu – fotografie nejsou součástí archivního DVD

 

 

Tábor Slunce aneb jak chutná strach (info 1. října 2019)
 

    V sekci Z historie je umístěný nový článek: Tábor Slunce aneb jak chutná strach – netradiční povídání o vedení jednoho tábora nebo možná jen oddílová sci-fi

Zobrazit ve formátu PDF »

 

 

Doména Bílý Orel zachráněna (info 18. prosince 2011)
 

    Jak jste možná někteří zjistili, byl web Bílého Orla na začátku prosince několik týdnů nepřístupný. Důvodem byla "vypršená" lhůta na zaplacení doménového jména. Problém by se již neměl opakovat, neboť kontakty (výzvy) se upravily převedením domény na Buratina a ten nám zaplatil i poplatky za doménu na další dva roky. Za což mu "hrozí" poděkování od všech členů BO. Začnu: Díky Buratino, mám radost, že jsi některé myšlenky z tvých oblíbených klukovských románů přenesl i do současného života ve společnosti která jim moc nepřeje. (Pe-pa)

PS/ Pokud mám správné informace, tak o hosting se nám od počátku stará Fakír – samozřejmě i jemu patří naše poděkování. 

 

 

Fotogalerie (info 8. října 2011)
 

    Ve fotogalerii jsem umístil nové fotoalbum z výběrové výpravy několika členů BO v roce 1978 po hraniční říčce Křenicí (Křinice), která tvoří hranici mezi českou a německou stranou a kterou jsme navštívili za vedení místního spřáteleného oddílu. Nedotčená drsná a malebná příroda přístupná pouze broděním – fotografie nejsou součástí archivního DVD  fotoalbum

 

 

Tradiční novoroční oddílová výprava na Okoř v roce 2011 (info 4. ledna 2011)
 

    Timm svolává členy BO a přátele na tradiční výpravu na Okoř. V novodobé historii již podruhé.  Třináctikilometrový pochod se koná se v sobotu 8. ledna 2011 (trasu si lze prodloužit). Více v pozvánce v sekci Pozvánky

 

 

Fotogalerie (info 12. února 2010)
 

    Ve fotogalerii jsem umístil nové fotoalbum od Mnicha, který nafotografoval team B.O. při Zimním lakrosovém turnaji na Letenské pláni v lednu 2010 fotoalbum

 

 

Výprava na Okoř (info 5. ledna 2010)
 

    Timm svolává bojovníky na sobotní tradiční výpravu na Okoř 9. ledna 2010. Více v pozvánce v sekci Pozvánky

 

 

Obrazový a filmový archiv (info 1. ledna 2010)
 

    Podrobné informace o obsahu oddílového obrazového a filmového archivu na třech DVD, ceně a možnosti si jej objednat jsem nově umístil do sekce Z historie kde si můžete ze seznamu aktivovat stránku celou věnovanou tomuto unikátnímu počinu realizovaného ke 40. výročí založení Bílého Orla.

 

 

Vandrbuch a Fotogalerie (info 17. listopadu 2009)
 

    V sekci Vandrbuch jsem umístil nový článek Svatojánské proudy báje ztracené… jako svůj tip na (rodinou) výpravu po naučné stezce. Nachází se nedaleko Prahy v místech bývalých Svatojánský proudů s historií vorařství a kolébky trampingu. Doprovodné fotografie můžete aktivovat z článku nebo z Fotogalerii jako fotoalbum (36 snímků). Lze si také stáhnout texty jednotlivých zastavení naučné stezky i trampskou písničku Vzpomínka na svatojánské proudy ve formátu MP3, nebo si fotografie prohlédnout ve velkém zvětšení prohlížečem PowerPoint.

 

 

Vandrbuch a Fotogalerie (info 16. listopadu 2009)
 

    V sekci Vandrbuch máme nový článek V Zemi královny Maud od Brko z letošní (září 2009) návštěvy míst oddílové jarní robinzonády v Churáňově 1974. Svůj článek doprovází srovnávacími fotografiemi tenkrát a dnes. Fotky můžete aktivovat z textu v článku nebo z Fotogalerii jako fotoalbum.

 

 

Vandrbuch a Fotogalerie (info 18. října 2009)
 

    V sekci Vandrbuch je nový článek z návštěvy Zadní země – míst drsného a vzrušujícího oddílového tábora V údolí mlh po 34 letech. Svůj článek doprovází Pe-pa ve Fotogalerii fotoalbem 36 fotografií ze současnosti.

 

 

Vandrbuch a Fotogalerie (info 11. října 2009)
 

    Roy pro vás zpracoval kronikový zápis do virtuální vandrovní knížku (Vandrbuch) z nedávné výpravy na významné oddílové místo - Orlí hnízdo - kam směřovala před čtyřiceti roky prvá výprava BO. V sekci Fotogalerii naleznete z této výpravy 50 fotografií od tří účastníků.

 

 

Fotogalerie (info 20. září 2009)
 

    V sekci Fotogalerie je umístěné nové fotoalbum s 54 fotografiemi ze společného setkání členů TTO Bílý Orel při příležitosti 40. výročí založení oddílu.

 

 

Výprava BO (info 11. září 2009)
 

    Pod novou sekcí v menu Výprava BO se skrývá pozvánka na výšlap na staré posvátné místo - místo první výpravy Bílého Orla.

 

 

40. výročí založení TTO Bílý Orel (info 4. září 2009)
 

    Slavnostní čas se přiblížil. Setkání oddílových členů a přátel u příležitosti 40 let uplynulých od založení TTO BO se uskuteční  v pátek 18. září. 2009 v prostorách restaurace ESSE, na třídě Dukelských hrdinů 43, v Praze 7 od 18:00 hodin.

 

 

Z historie (info 4. září 2009)
 

    Brit - poslední náčelník zaslal do sekce Z historie článek mapující činnost Bílého Orla kolem roku 1997–1998

 

 

Z historie (info 3. srpna 2009)
 

    Sibiřan - náčelník zakladatel přidal do sekce Z historie článek Vzpomínky 3. náčelníka. Také jako Brko si pomáhá zápisky ve své vandrovní knížce. Jeho vzpomínky zahrnují prvé čtyři roky (1969–1972) v činnosti Bílého Orla.

 

 

Z historie (info 9. července 2009)
 

    Brko - náčelník zakladatel přidal do sekce Z historie článek První tábory Bílého Orla. Mapuje první tři tábory prostřednictvím vzpomínek opřené o informace ze své vandrovní knížky.  

 

 

Vandrbuch (info 8. července 2009)
 

    Roy zaslal zajímavý příspěvek pro virtuální vandrovní knížku – již se o tom diskutovalo v návštěvní knize (v zápisníku Bílého Orla) vytvořit sekci kde by každý mohl dávat své prověřené tipy na výpravy, výlety a cesty. Doufám, že nezůstane pouze u jednoho i když rozsáhlého článku obsahující hned několik pozvánek do přírody. Novou sekci jsem nazval Vandrbuch, tak jsme vandrovní knížce říkávali, hlavně však proto, že dvojsloví se mi do menu nevešlo.

 

 

Fotonovinky (info 15. června 2009)
 

    V sekci Fotogalerie jsem umístil, ze zlatého fondu oddílových archiválií, 50 fotografií z druhého tábora Bílého Orla. Tábora Na Bobřím jezeře. Je zajímavé v jakých skromných podmínkách Bílý Orel začínal, a to na fotkách není vidět, že místo na táboření bylo rájem komárů kterému by se snad daly přirovnat jen mokřiny a pralesy Bornea.

 

 

Další aktualizace a Buratinova vyzývá (info 24. května 2009)
 

    V sekci Z historie jsem přidal článek o konstrukci táborové sauny – dalšímu nevšednímu fenoménu Bílého Orla. Škoda, že se ji nepodařilo zpopularizovat mezi oddíly obdobně jako lakros. V polovině devadesátých let, jsem se o to pokoušel právě publikací tohoto článku v časopise ČIN a na jeho webových stránkách.

 

    V sekci Fotogalerie jsem umístil, po objevení ve svém archivu (tomu binci v kufru bych neměl říkat tak vznešeně) a zpracování negativů, další dva tábory – tábor z roku 1984 V bláznivém údolí a další, pravděpodobně tábor Svornosti z roku 1987 (znalci potvrďte).

 

    Na setkání v září 2009, při příležitosti 40 výročí založení oddílu Buratino připravuje jedinečné obrazové dvoualbum DVD z historie Bílého Orla. Na prvním disku naleznete oddílové filmové dokumenty z táborů: Na Bobřím jezeře; Dvou kmenů; V Zemi posvátného kondora; V bláznivém údolí a některé další raritní kousky. Na druhém disku budou umístěny naskenované fotografie a negativy které se podařilo doposud objevit a zpracovat, a v digitální podobě také obsah Knihy cti; všechny dostupné oddílové kroniky (vyjma rodových); Knihu speciálek a část kartiček a modrých erbů. DVD budou profesionálně vypálená s potiskem médií a v pouzdrech na dvojici disků s informačním přebalem. Předpokládáme cenu souboru 2* DVD kolem 50* Kč – tedy v podstatě jen za pořizovací cenu medií, vypálení, potisku a obalu. Uzavírka materiálů se blíží, tak prohledejte svá šuplata a pokud naleznete materiál, který by na discích neměl chybět, ozvěte se na bezdekv@seznam.cz

 

(*) Došlo k rozšíření elektronického oddílového archivu na 3 DVD, a i když platíme pouze za nezbytné externí služby (mastering, vypálení dat, tisk a materiál), výrobní cena za soubor je 200 Kč – za tuto cenu bude komplet na setkání prodáván.

 

 

Novinky v sekci lakrosu a Balů připomíná (info 10. května 2009)
 

    Příkladnou péčí Buratina se podařilo získat další materiál který obohatil fotoalba o lakros v oddíle, také sekce Český lakros má nový článek o vzniku lakrosu na americkém kontinentě a několik rozhovorů s členy lakrosového týmu BO. Výzvy (viz níže) stále trvají – těším se společně s návštěvníky webu na další doplňující materiály.

 

    Balů naléhavě připomíná všem členům BO, že je zapotřebí potvrdit svoji účast (aspoň předpokládanou) na společné setkání při příležitosti 40. výročí založení oddílu. Jen když budeme vědět počet účastníků, můžeme zajistit program i celkovou organizaci k plné spokojenosti i s dostatkem materiálů který pro vás připravujeme.

 

 

Další novinky a výzva pro hluchoněmé (info 20. dubna 2009)
 

    V části věnované historii Bílého Orla jsem nově umístil seznam Tábory Bílého Orla (rok, název), tabulku vítězů tradičních podniků Indianské hry, Mistr uzlovaní, Traperská mačeta, Boj o modřínový srub a Celoroční boj o skalp. Tabulky jsou neúplné, především z činností poslední oddílové generace výsledky často chybí. Nebyly poslední roky tradiční podniky realizovány nebo výsledky jen zapadly do spodních vrstev oddílové paměti? Podaří se výsledky aspoň z části doplnit?

 

    Níže, jsem minule vyzval některé náčelníky o spolupráci v doplnění historických souvislostí oddílu. Marně, "…všichni jsou už v Mexiku". Jen Mlok se ozval a pomohl s identifikací táborových fotografií. Díky mu.

 

    V historii Bílého Orla je řada zajímavostí o kterých by se dalo do webové sekce Z historie napsat. Např.: Hry na Starém městě, Běh do Zámeckých schodů, Dřevorubecká stezka, Boj o totém Rolfa zálesáka, Lakrosové turnaje a vznik duralové lakrosky, Vánoční slavnosti, velké táborové nebo celoroční hry, Quonab, oddílová sauna… Vzpomínejte a pište oddílové příběhy – web je tady pro vás (i pro vaše děti)!!

 

Zdraví Pe-pa

 

 

Výzva (info 9. dubna 2009)
 

    Žádám všechny nositele čtyř véček, od časů Kobry počínaje až do ukončení činnosti oddílu, aby napsali krátkou vzpomínku o svém vedení Bílého Orla. Aspoň tak stručně jako ostatní vůdcové (lze se inspirovat v textech sekce Z historie zde na webu) zmapujte svůj úsek pro zachování oddílové historie. Díky.

 

    Kobru žádám o doplnění textu v té části svého vůdcovství, které v jeho popisu skutečností (pro pětadvacetiletí) ještě tehdy nenastaly (viz sekce Z historie) a tak nejsou písemně zachyceny. Díky.

 

    Žádám Utana a Kozlíka pokud mají nějakou svoji portrétní fotografii (na věku nezáleží, ale lepší bude čas oddílový), nejlépe v digitální podobě, nechť mi ji prosím pošlou e-mailem na pepadesign@centrum.cz  Nemohu nic vhodného objevit a tak u popisu vašeho náčelnického období fotoportréty bohužel chybí. Díky. 

 

 

Další doplňky na webu (info 9. dubna 2009)
 

    Sekce Fotogalerie byla doplněna o další fotoalbum. Je z novějšího období BO. Prozatím jej nemám přesně identifikované (název tábora a rok). Pokouším se oslovit někoho znalého prostřednictvím návštěvní knihy - Zápisníku, ale prozatím se nikdo neozval.

 

    Žalostně málo používáte návštěvní knihu na oslovení svých bývalých kamarádů z mládí - proto jsem opustil od vytvoření a zprovoznění oddílového Chatu.

 

    Doplnil jsem sekci Ankety, kde teď můžete hlasovat o webu a také o tom zda má cenu shánět a umísťovat na našem webu faksimile z oddílové historie.

 

    Na místo předpokládaného Chatu (z důvodů viz výše) jsem umístil nově informace o počasí - to pro ty, co ještě nezapomněli cestovat a tábořit. 

 

 

Tábor ztracených duší (info 6. dubna 2009)
Sekce Fotogalerie byla doplněna o další fotoalbum. Jistě potěší účastníky letního tábora z roku 1990 - tábora Ztracených duší. Zdraví Pe-pa

 

 

Další novinky (info 1. dubna 2009)
V sekci Fotogalerie jsem nám - otrokům vzpomínek - umístil další dvě fotoalba a album oddílových kartiček. Fotografie z letního tábora roku 1994 jistě potěší účastníky tábora Vlčích jezdců. Druhé fotoalbum je lahůdka pro skutečné pamětníky začátků Bílého Orla - vzácné fotografie z Vánoční slavnosti ještě z klubovny v ulici ppluk. Sochora. Album oddílových kartiček také mnohým pomůže nahlédnou zpět do času klukovských her a oddílových příběhů.

Zdraví Pe-pa

 

 

Změny a novinky (info 29. března 2009)

Ahoj kamarádi a přátelé Bílého Orla!

Přes snahu, nápady i pěkné výsledky se Fakír nemůže, pro značné pracovní zaneprázdnění, dále věnovat našim webovým stránkám a tak "upadlou pochodeň" jsem zdvihl a chvilku ponesu zase já. Připravil jsem webu nový kabát - ba i košili. Doufám, že v jeho vzhledu i obsahu naleznete zalíbení a bude vám sloužit stejně dobře jako ten Fakírův.

 

K novinkám patří:

- aktivací v menu "40. výročí" si zobrazíte pozvánku na naše výroční setkání

- v části "Z historie" si můžete přečíst některé vzpomínky náčelníků tak jak byly uveřejněny v Hau speciál v roce 1994

- v oblasti "Fotogalerie" naleznete tři nová fotoalba

- v sekci "Návštěvní kniha" zobrazíte novou návštěvní knihu s názvem Zápisník Bílého Orla. Tato kniha má už pouze jeden reklamní proužek (dříve tři) a navíc si inzerci můžete skrýt ikonou koše. Vy, kteří se chcete seznámit s obsahem staré návštěvní knihy aktivujte text Stará návštěvní kniha

- anketa a chat jsou prozatím neobsazeny a tedy nefunkční

- pod textem v menu "Poslat email" si - jak nečekané - otevřete formulář k odeslání emailu, ale těchto možností vám na webu nabízíme celou řadu

 

Pokusím se dále naplňovat obsah našeho webu až se všichni staneme otroky vzpomínek

Zdraví Pe-pa

 

 

Svolávací wampum (jaro 2009)

Ahoj kamarádi a přátelé Bílého Orla!

Rok našeho výročního setkání, tedy rok 2009 je tady. Podařilo se nám společným úsilím dát dohromady kontakty na více než polovinu bývalých členů a pomalu se nám přípravy samotného setkání blíží do poloviny. Oprášením archivů s filmy, fotografiemi, kronikami a jiným materiálem jsme ale zjistili, že některé důležité relikvie jsou neznámo kde a do úplnosti historie Bílého Orla citelně chybí. Chceme tak ještě oslovit všechny, kteří mohou opatrovat doma nějaké společné materiály (knihu speciálek, oddílové kroniky, velké album fotek, apod.) aby se ozvali co nejdřív na email: bilyorel@email.cz.


Do galerie jsme také přidali nové fotky, které tak dávají možnost nahlédnout všem do historie a navodit příjemný pocit očekávání společného setkání, na kterém bude možnost získat jedinečné DVD. Jen na něm budou k nalezení stovky fotografií z celé historie BO, kompletní přepisy 8mm filmů, naskenované vybrané stránky kronik, kompletní čísla Hau a také některé zajímavé kartičky. Již teď můžeme prozradit, že setkání se uskuteční některý pátek v druhé polovině září v Praze. Přesný termín a místo bude zveřejněno na těchto stránkách.

Na setkání se těší Balů, Buratino, Pe-pa, Fakír a další přispěli svým časem a nápady

 

 

Svolávací wampum (podzim 2008)

Bojovníci Bílého Orla,

nadchází období, kdy se opět všichni setkáte. Sledujte kouřové signály na tomto horizontu, brzy se k Vám Bílý Orel opět snese z výšin, aby s vámi sdílel Vaše životy.

Vítám Tě na internetových stránkách turisticko-tábornického oddílu Bílý Orel. Oddíl Bílý Orel dnes již neexistuje, ale v myslích jeho bývalých členů, lze zcela určitě nalézt stopy, které tam zanechal. Dodnes se někteří členové stále scházejí, ať už za účelem hry lakros, či jen tak. Při jednom takovém setkání napadlo pár nadšenců pokusit se připravit a zorganizovat setkání všech bývalých členů, dnes již určitě ctihodných pánů, v roce 2009, kdy uplyne 40 let od založení oddílu. Nejen k tomuto účelu vznikly tyto stránky. Jejich cílem je oslovit co nejvíce bývalých členů a shromáždit co nejvíc kontaktů na ně. Času je stále dost. Pár fotografií ti jen připomene doby dávno minulé.

Pokud tedy čteš tyto řádky a jsi bývalým členem oddílu Bílý Orel, pošli na emailovou adresu bilyorel@email.cz kontakt na sebe (jméno, přezdívka, poštovní adresa, email, apod.) a zkus upozornit na tyto internetové stránky i své kamarády či spolužáky ve svém okolí, o kterých víš, že do oddílu chodili. Jen tímto způsobem dokážeme zkontaktovat co nejvíce lidí. Pokud do svého emailu připojíš i svůj názor na to, jak by takové setkání po čtyřiceti letech mělo vypadat, či přidáš svůj nápad na místo setkání, budeme jenom rádi.

Na setkání v roce 2009 se těší Balů, Buratino, Pe-pa, Fakír a další